No products in the cart.
Budapest: Különleges kiállítás szólít fel a Gázában fogva tartott izraeli túszok szabadon bocsátására
„Az október 7-i események olyan barbár tettek voltak, amelyek mély nyomot hagytak, és következményeivel a szabad világ még most is próbál megbirkózni.” – mondta Kobi Davit, a KKL–JNF képviseletében.

(Képaláírás: A látogatók izraeli túszokról szóló kiállítást tekintenek meg Budapest belvárosában
Fotó: KKL–JNF Archívum)
Különleges kiállítás hívja fel a figyelmet a Gázában fogva tartott izraeli túszok szabadon bocsátására Budapest belvárosában.
A kiállítást egy különleges szolidaritási eseményen nyitották meg szombaton, amelyet Izrael budapesti nagykövetsége és a Keren Kayemeth LeIsrael – Zsidó Nemzeti Alap (KKL–JNF) kezdeményezett.
Az esemény során gyertyagyújtással emlékeztek meg az október 7-i „Fekete Szombat” izraeli áldozatairól, valamint az izraeli-gázai háború során elhunytakról.
Az eseményen részt vett Izrael magyarországi nagykövete, Jacob Hadas-Handelsman; Erzsébetváros (Budapest zsidó negyede) polgármestere, Niedermüller Péter; valamint Svájc magyarországi nagykövetségének helyettes vezetője, Tomas Merk Widmer.
A rendezvény során a résztvevők megismerhették 24 túsz történetét, valamint az elrablásuk körülményeit. A kiállítás részeként a Madách tér 24. szám körül elhelyezett táblákon a túszok fényképei szerepelnek, amelyek felszólítanak arra, hogy a fogvatartottakat mielőbb juttassák vissza Izraelbe.
A kiállítást a KKL–JNF Magyarország szervezte izraeli önkéntesek egy csoportjának közreműködésével, vezetőjük Yaar Bach, aki a budapesti izraeli közösség aktivistája.
Yaar Bach, a budapesti izraeli közösség képviselője elmondta:
„Egy 24 fős túszcsoport történeteit emeltük ki, személyes részleteket osztottunk meg róluk, mert fontosnak tartottuk, hogy a foglyokat ne csupán számokként és statisztikai adatként kezeljük, hanem valós, emberi arcokat adjunk nekik, hogy érzelmi kapcsolat jöhessen létre.”
Benny Lidski, a KKL–JNF izraeli képviselője Magyarországon és Közép-Európában hozzátette:
„A háború kezdete óta – különösen most, hogy megnyílt ez a kiállítás a túszok szabadon bocsátásáért – érzem a magyar emberek meleg támogatását Izrael iránt és a terrorizmus elleni harcban. Az izraeli néppel való szolidaritás érzése nemcsak Budapest utcáin érezhető, hanem a magyar állam vezetésének minden szintjén nyíltan és egyértelműen kifejezésre is jut.”